• Aktualności

          • ŚWIĘTA MAJOWE w naszej szkole !

            Dziś, 30 kwietnia, zanim uczniowie rozeszli się na „długi majowy weekend”, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca majowe święta, przygotowana przez uczniów klasy I, II i II oraz najmłodszych z grupy 0 pod kierownictwem wychowawców.

            Dzień 1 maja to w Polsce Święto Pracy (Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy), które obchodzone jest od 1890 roku. Dzień 2 maja to Święto Flagi ustanowione w 2004r. Dzień 3 maja to dzień podpisania Konstytucji 3 maja – uchwalonej w 1791 roku ustawy regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów oraz święto Matki Bożej Królowej Polski. Z kolei 4 maja to dzień Świetego Florana.

            Uczniowie poprzez przygotowany montaż słowno-muzyczny starali się przybliżyć wszystkim to ważne wydarzenie z historii naszego kraju. Była to okazja do chwili refleksji nad tym co kiedyś się wydarzyło oraz pielęgnowania patriotyzmu. Wspomniane na apelu daty miały przypomnieć uczniom naszej szkoły, jak ważne wydarzenia dla historii i teraźniejszości naszego narodu miały wtedy miejsce. Akademia ta była wspaniałą lekcją patriotyzmu. Komentarze, wiersze, piosenki  i pięknie zatańczony krakowiak nawiązywały treścią do twórców Konstytucji, wielkich patriotów i obrońców wolności Ojczyzny.

            Dyrektor szkoły podziękował organizatorom za wspaniale przygotowane występy oraz życzył wszystkim miłego, radosnego i bezpiecznego świętowania. Zachęcił jednocześnie do udziału w lokalnych uroczystościach z okazji Święta Konstytucji, by z dumą i szacunkiem odnieść się do narodowych barw i wywiesić na domach biało-czerwone flagi. Po zakończeniu apelu wszyscy obecni uczniowie i nauczyciele przeszli pochodem po okolicy szkoły ze sztandarem, z flagami w dłoniach i ze śpiewem na ustach. Bo bycie Polakiem to powód do dumy!

            Uroczystość podobała się uczniom i nauczycielom, czego wyrazem były końcowe gromkie brawa dla organizatorów i wykonawców. Spotkanie budziło uczucia patriotyczne wśród uczniów, w ciekawy sposób przedstawiało wydarzenia historyczne i teraźniejszość.

          • Wyjazd uczniów klas 0-III do teatru MASKA w Rzeszowie

            W dniu 26 kwietnia uczniowie klas 0-III, pod opieką wychowawców, uczestniczyli w wyjeździe do teatru MASKA.  Dzieci z  naszej szkoły miały okazję obejrzeć pouczające i pełne humoru przedstawienie pt. „Kajtuś Czarodziej”, oparte na motywach powieści Janusza Korczaka.

            Aktorzy Teatru Maska w Rzeszowie przenieśli nas w niezwykły świat wyobraźni chłopca, który  trochę psoci,  zmyśla, ale przede wszystkim uwielbia słuchać historii opowiadanych przez babcię. Pewnego dnia odkrywa, że potrafi czarować. Kontrola nad magicznymi sztuczkami okazuje się, że nie jest taka łatwa, jak mogłoby się wydawać, a konsekwencje czarów bywają nieodwracalne. Na scenie nie zabrakło humoru, radosnej muzyki i zachwycającej scenografii. 

            Przed spektaklem uczniowie uczestniczyli we wspaniałej lekcji teatralnej poprowadzonej przez przemiłą panią kostiumolog. Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję zobaczyć oryginalne projekty scenografii, kostiumów i lalek. Poznali różnorodne konstrukcje lalek teatralnych i sposoby wykonywania rekwizytów.

            Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę w teatrze !!!

          • WARSZTATY PLASTYCZNE w filii CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

            ”Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

            jaką sobie ludzkość wymyśliła”

            Wisława Szymborska

            Z okazji Światowego Dnia Książki, który obchodzony jest 23 kwietnia, pani Wioletta Stodolak z Centrum Kultury zorganizowała warsztaty „Kolorowe zakładki do książek”. Na zajęcia zaprosiła młodych czytelników z klas I – III. Uczniowie doskonalili sprawność manualną poprzez wykonywanie różnych czynności: obrysowywania szablonów, wycinania, przyklejania ozdobnych elementów oraz składania papieru. Dzieci z dużym zaangażowaniem, entuzjazmem i kreatywnością przystąpiły do pracy. Efektem końcowym były piękne, jedyne w swoim rodzaju, kolorowe zakładki ozdobione według pomysłu dzieci. Podczas warsztatów dzieci przypomniały i utrwaliły sobie zasady poszanowania książek.

            W galerii przedstawiamy fantastyczne dzieła naszych uczestników. Zapraszamy do oglądania! A pani Wioletcie  serdecznie dziękujemy za przygotowanie wspaniałych warsztatów! I prosimy o jeszcze!!! :)

          • POWSTANIE WARSZAWSKIE - lekcja historii z grupą REKONSTRUKTO

            17 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w żywej lekcji historii przeprowadzonej przez grupę artystyczną "Rekonstrukto" pod tytułem "Powstanie Warszawskie". W czasie tej niecodziennej lekcji uczniowie mieli okazję zapoznać się lub przypomnieć sobie wydarzenia z czasów II wojny światowej. Mieli doskonałą okazję, aby obejrzeć stroje historyczne oraz różnego rodzaju broń.  Uczniowie zobaczyli, co nosił w plecaku ówczesny żołnierz, jak kontaktował się z innymi, z jakiego sprzętu bojowego korzystał oraz jak udzielano pomocy medycznej rannym.

                  Uczestnicy nie tylko mogli dotknąć prawdziwych elementów uzbrojenia, przymierzyć hełmy czy maski gazowe – stali się przez moment młodymi powstańcami walczącymi o wolność Warszawy lub też wcielili się w role tych, którzy na polu bitwy ratowali życie rannym. Starsi uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z zakresu II wojny światowej, odpowiadając na zadawane pytania. Ciekawie prowadzone spotkanie, powieści prowadzącego połączone z pokazem i zaangażowaniem publiczności wywoływały duże zainteresowanie ze strony uczniów - wysłuchali prelekcji, a później obejrzeli przygotowane przez naszych gości eksponaty historyczne. Była to żywa lekcja historii, która w bardzo interesujący sposób przybliżyła okres Powstania Warszawskiego. Spotkanie z grupą „Rekonstrukto” przebiegło w miłej atmosferze.

            Serdecznie dziękujemy za przygotowany pokaz i zapraszamy na kolejne !

          • Uczniowie klasy VIII na Dniach Otwartych szkół ponadpodstawowych

            Nadszedł czas na wybór wymarzonej szkoły. To niezwykle ważny moment w życiu każdego ósmoklasisty. Corocznie w szkołach ponadpodstawowych organizowane są dni otwarte, w czasie których szczególny nacisk jest skierowany na czynnik informacyjny. Są różnego rodzaju wykłady, prezentacje i nowatorskie pomysły na promowanie szkoły, by jak najlepiej  zaprezentować i przedstawić jej ofertę edukacyjną. Warto wtedy odwiedzić kilka placówek, poznać ich funkcjonowanie, porozmawiać z nauczycielami i uczniami, zapytać o ważne kwestie, przejść korytarzami, zwiedzić sale lekcyjne, po to, aby szkołę wybrać świadomie a nie kierować się modą.

            Uczniowie klasy ósmej naszej szkoły odwiedzili placówki brzozowskie:

            • I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego
            • Zespół Szkół Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej
            • Zespół Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki

            oraz szkoły ponadpodstawowe w Krośnie:

            • Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących im. gen. Stanisława Maczka
            • Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica
            • Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika
            • II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucja 3 Maja.

            Poznanie kierunków kształcenia i specyfiki zawodów, zapewne wpłyną pozytywnie na wybór dalszej ścieżki edukacyjno- zawodowej uczniów naszej szkoły.

          • ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI

             2 lutego 2019 r. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej przyjął ustawę zakładającą ustanowienie dnia 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski.

            Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego, z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski, którą uznaje się za początek Państwa Polskiego. Decyzja naszego pierwszego, historycznego władcy zdecydowała o całej, późniejszej przyszłości naszego kraju.

            Aby uczcić to ważne wydarzenie w naszej szkole, 12 kwietnia 2024 r. odbyła się inscenizacja obrazująca wydarzenia sprzed ponad 1050 lat temu w wykonaniu uczniów klasy 6 oraz Bartka Gargasza z klasy 7.

          • Wystawa Mobilna Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”

            Dnia 11 kwietnia naszą szkołę odwiedzili animatorzy z Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” z Wystawą Mobilną. Uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem animatorów mogli nieodpłatnie cieszyć się samodzielnym doświadczaniem i eksperymentowaniem przy pomocy eksponatów wystawy mobilnej PCN.

            Wystawa składała się z kilku stanowisk doświadczalnych, na których to uczniowie mogli  rozwiązywać zagadki z dziedziny fizyki, biologii czy przyrody. I tak na przykład, uczniowie obserwowali i doświadczali jak działa „lej grawitacyjny”, zapoznawali się z cyklem rozwojowym drzew - labirynt zręcznościowy, układali modele liści z klocków wykonanych z konkretnych gatunków drzew czy za pomocą przyrządu do animacji,  z 11 obrazków układali historyjkę w specjalnym walcu, który po wprowadzeniu w ruch oszukuje oko ,,złudzeniem ruchu". Wydarzenie to wywołało wiele emocji, a jednocześnie dostarczyło naszym uczniom sporą dawkę dobrej zabawy.

          • SZYDEŁKA POSZŁY W RUCH !

            Jedną z propozycji zajęć  na zajęciach technicznych w klasach I-III są warsztaty szydełkowania. Robótki ręczne rozwijają sprawność manualną, twórcze myślenie, dokładność, pamięć, poczucie estetyki i cierpliwość. Jest to też odpoczynek od zajęć lekcyjnych, wyciszenie i odreagowanie emocji i napięć. Każdy drobny sukces osiągany podczas szydełkowania umacnia ich wiarę we własne możliwości i zachęca do dalszego wysiłku i poszukiwań.

            Ostatnio wyzwanie podjęły dzieci z klasy II i III. Wszyscy okazali się bardzo chętni  do podjęcia wyzwania.  Po początkowych trudnościach (nauka prawidłowego trzymania szydełka) było widać postępy. Po zapoznaniu się z podstawową techniką  wykonały podstawowe ściegi szydełkowe (łańcuszek, półsłupek). Wyszły rewelacyjnie. W dalszych planach jest połączenie włóczki z koralikami  i wykonanie bransoletek i zawieszek.

            Z ogromną satysfakcją obserwuje się radość i uśmiech dzieci, które z zapałem tworzą kolejne prace, swoje arcydzieła rękodzieła artystycznego.

          • Program BYĆ JAK IGNACY - "Nauka pełna energii"

            Uczniowie koła naukowego podsumowali swoja pracę w w programie Być jak Ignacy „Nauka pełna energii”. Była to VIII edycja programu oświatowego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

            W tym roku uczniowie z pomocą Ignacego, robota Blu oraz ciekawych gości nauczyli się pracować metodą naukową i dowiedzieli się, jak stawiać trafne pytania badawcze, formułować hipotezy, a następnie je weryfikować! Uczestnicy zdobyli wiedzę o wielu różnych rodzajach energii, a także poznali ciekawych, współczesnych naukowców i specjalistów z dziedziny energetyki. W VIII edycji  uczestnicy pracowali w  12 fascynujących etapach dotyczących rodzajów energii konwencjonalnej oraz odnawialnej. 

          • Dzień Samorządności

            Z okazji Dnia Samorządności z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego został zorganizowany szkolny konkurs talentów, a Szkolne Kółko Teatralne wystąpiło w przedstawieniu profilaktycznym na wesoło. 

            Uczniowie klas 4-8 - członkowie Szkolnego Kółka Teatralnego - dali popis swoich aktorskich umiejętności w humorystycznym, ale jakże pouczającym przedstawieniu pt: Czerwony Kapturek szuka księcia.

            Spektakl opowiada o przygodach Czerwonego Kapturka zakochanego w księciu, którego poznaje na internetowym czacie. Aby go odnaleźć, dziewczynka wyrusza w podróż do bajkowej krainy, gdzie czekają na nią różne niespodzianki.

            Ta nowoczesna wersja znanej baśni, w której pojawiają się także postacie z innych bajek tj. smok, czarownica, żaba, pszczółka, książę, Śnieżka, krasnoludki oraz księżniczka, niesie ze sobą przesłanie zawarte w końcowych słowach spektaktu, a mianowicie: Uważaj bracie z kim umawiasz się na czacie!

            Dowcipne i świetnie zagrane przedstawienie wywołało poruszenie i gromkie oklaski wśród widzów. Piękne kolorowe stroje dopełniły całe widowisko. 

            Tego samego dnia zorganizowany został konkurs Mam Talent, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje hobby, pasje i uzdolnienia. Konkurs miał na celu odkrywanie i promowania nowych talentów w środowisku szkolnym, reklamowanie nowatorskich form spędzania czasu wolnego oraz budowanie pozytywnego klimatu szkoły. 

            Na szkolnej scenie pojawiło się łącznie 14 młodych artystów, którzy dali wspaniały popis umiejętności tanecznych, wokalnych, plastycznych oraz gry na intrumentach. A byli to: Julia Dołoszycka, Amelia Fic, Hania Gerlach, Tymon Granat, Zuzia Granat, Julita Kielar, Antoś Krauz, Emilka Krauz, Brygida Kwolek, Marcel Śnieżek, Milena Śnieżek, Rozalia Śnieżek, Zuzia Śnieżek i Victoria Zajączkowska.

            Tego dnia każdy uczestnik miał swoje „5 minut” sławy. Mimo towarzyszącej tremy wszyscy wykonawcy zaprezentowali się świetnie.

            Atmosfera podczas konkursu była wspaniała. Publiczność żywiołowo oklaskiwała kolejnych uczestników doceniając ich talent, zaangażowanie i odwagę.

            Wysoki poziom konkursu sprawił, że fantastyczne jury w składzie p. Barbara Kaczmarska, p. Agnieszka Kłosowicz i p. Sabina Skiba -  miało trudności z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie zdecydowano, że wszystkie występy zasługują na nagrodę główną, natomiast na szczególne wyróżnienie zasłużyły występy Julci Dołoszyckiej, Rozalii Śnieżek, Zuzi Śnieżek oraz Brygidy Kwolek.

            Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tego wydarzenia, ale także z  wspólną zabawę oraz niezłą dawkę emocji. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku na kolejnej edycji konkursu.

          • WIELKANOCNY STROIK

            Na czas Wielkanocy lubimy, by w naszych domach czy też miejscach pracy, nauki i zabawy pojawiły się ozdoby świąteczne. Zorganizowany konkurs na stroik wielkanocny był właśnie taką okazją wczucia się w klimat Świąt Wielkiej Nocy.

            We wtorek 19 marca Komisja Konkursowa wręczyła dyplomy oraz upominki wszystkim uczestnikom. W konkursie zaprezentowanych zostało 20 prac. Dostarczone stroiki świadczą o dużym talencie, pracowitości i wyobraźni naszych starszych i młodszych uczniów. Każda praca była niezwykle kreatywna i pomysłowa, a jej wykonanie wymagało wiele cierpliwości, czasu i nakładu pracy oraz zaangażowania rodziców. 

            Członkowie jury mieli nie mały problem by wyłonić zwycięzców, gdyż każdy ze stroików miał w sobie coś nietuzinkowego, chociażby kształt czy materiał wykonania. Komisja Konkursowa postanowiła zatem przyznać wszystkim uczestnikom pierwsze miejsce!

             

            Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, p. Karoliną Chrobak oraz pedagogiem specjalnym - p. Anetą Mzyk.

            Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych, stworzenie okazji do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia stroików wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów, a także budowanie więzi rodzinnych.

            Wielkie podziękowania dla rodziców za wsparcie i pomoc w wykonaniu stroików wielkanocnych. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

            Stroiki zostaną wręczone osobom starszym i samotnym z naszej miejscowości przez Szkolne Koło Wolontariatu.

             

          • Spotkanie ze sportowcem Pawłem Szyndlarem

            6 marca naszą szkołę odwiedził Paweł Szyndlar z Jasienicy Rosielnej, który profesjonalnie zajmuje się narciarstwem, a w szczególności skokami narciarskimi oraz kombinacją norweską. Ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku i został zawodnikiem klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk. 11 lutego 2022 roku zadebiutował w międzynarodowych zawodach indywidualnych w Lillehammer zajmując 48 miejsce. W marca tego samego roku w Park City był już na 18 pozycji zdobywając pierwsze w karierze punkty Pucharu Kontynentalnego. 19 października 2022 roku zdobył brązowy medal na letnich mistrzostwach Polski w swojej dyscyplinie.

            Podczas spotkania uczniowie poznali początki jego drogi kariery sportowca, obejrzeli nagrania z treningów i zawodów narciarskich oraz sprzęt sportowca. 

            Nasz gość zachęcał wszystkich obecnych, aby rozwijali swoje zainteresowania i nigdy nie tracili wiary w siebie, mimo napotykanych trudności. Spotkanie z Pawłem Szyndlarem było bardzo motywujące i wywarło niemałe wrażenie na naszych uczniach.

            Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za spotkanie. Życzymy sukcesów i wiele radości!

          • Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

                   „… bo chcieli być wolni…”

            1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „ Żołnierzy Wyklętych”

                To państwowe święto, ustanowione w 2011 roku, ma honorować żołnierzy
            i bojowników podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej - nie pogodzili się z nową rzeczywistością i podjęli walkę o suwerenność naszego kraju.    Ginęli w nierównej walce nie tylko na polach bitew i potyczek, ale również w więzieniach i katowniach Urzędu Bezpieczeństwa.   Żołnierze Wyklęci, często zwani Żołnierzami Niezłomnymi, w ramach ruchu partyzanckiego stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRS.

            Z okazji tego dnia  w naszej szkole odbył się uroczysty apel w wykonaniu uczniów klasy VIII. Stał się on okazją do przypomnienia o czynach Żołnierzy Niezłomnych. Dostarczył wiedzy na temat wybranych bohaterów m. in. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”, Hieronima Dekutowskiego, Witolda Pileckiego, Danuty Siedzikówny „Inki”. Tłem były zdjęcia Wyklętych
            i krótkie filmy, które nawiązywały do dramatycznych wydarzeń.  Ich czyny, bohaterstwo
            i poświęcenie sprawiły, że Polska przetrwała najtrudniejsze chwile dziejowe.  Ich umiłowanie Ojczyzny jest dla nas wzorem.

            Apel pełen zadumy i patriotycznych wrażeń był dla naszej społeczności ciekawą lekcją historii najnowszej.

          • Szkolny konkurs na STROIK WIELKANOCNY

            Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów - od przedszkola do klasy VIII - do wzięcia udziału w konkursie.

            REGULAMIN

            SZKOLNY KONKURS

            NA STROIK WIELKANOCY

             

            Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza do udziału w konkursie.

             

            PRZEDMIOT KONKURSU

            Przedmiotem konkursu jest stroik wielkanocny

            CELE KONKURSU

            • propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych,
            •  stworzenie okazji do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia stroików wielkanocnych,
            • rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów,
            •  powrót do tradycji wykonywania stroików wielkanocnych, rozwijanie wrażliwości estetycznej,
            •  stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych,
            • umożliwienie dzieciom przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Wielkanocnych

            UCZESTNICY

            Konkurs jest skierowany do podanych grup wiekowych :

            • Kategoria I (przedszkole, klasa „0”, klasy I-III)
            • Kategoria II (klasy IV-VIII)

            WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE

            • wykonanie stroika wielkanocnego o dowolnej wielkości i kształcie,
            • możliwość zastosowania dowolnych technik, 
            • mile widziana pomoc rodzica
            • jeden uczeń może złożyć tylko jedną pracę
            •  do pracy należy przytwierdzić metryczkę zawierającą następujące informacje:

            imię i nazwisko autora, klasa,

            • pracę należy dostarczyć do dnia 15 marca do pokoju nauczycielskiego

            OCENA PRAC

            • oceny prac dokona Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora 19 marca
            • dla laureatów przewidziane są nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatora
            • prace nie będą zwracane, po dokonaniu oceny zostaną przekazane przez Szkolne Koło Wolontariatu osobom starszym i samotnym z naszej miejscowości.

             

          • KONKURS MAM TALENT - zgłoś się już dziś :)

            Regulamin Konkursu „ Szkolny Mam Talent” 2024


            Cele konkursu:
            - Rozwijanie zainteresowań i kreatywności uczniów
            - Umożliwienie prezentacji swoich pasji
            - Popularyzacja działań artystycznych w szkole
            - Promocja ciekawych form spędzania czasu wolnego
            - Promowanie młodych talentów
            - Promocja szkoły


            Postanowienia ogólne:
            1. Konkurs skierowany jest do dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I–VIII szkoły podstawowej, którzy chcą zaprezentować na forum szkoły swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia, umiejętności i talenty.

             

            2. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe:

            I kategoria – oddziały przedszkolne oraz klasy I-III

            II kategoria – klasy IV- VIII


            3. Prezentacja może mieć formę sceniczną, muzyczną lub artystyczną:
            - śpiew,
            - gra na dowolnym instrumencie,
            - taniec,
            - działania plastyczne (malarstwo, rysunek, rzeźba itd.) -
            - pokaz umiejętności gry aktorskiej,
            - pokaz sprawności fizycznej,
            - kabaret,
            - recytacja,
            - występy sportowo-akrobatyczne,
            - zdolności manualne,
            - iluzja,
            - inne talenty.
            3. Termin: zgłoszenia do  13 marca 2024 r.
                              konkurs: 19 marca 2024 r.
            4. Wypełniony i podpisany przez rodziców Formularz Zgłoszenia do Konkursu (formularze prosimy odbierać w pokoju nauczycielskim), należy złożyć w terminie do 13 marca do pokoju nauczycielskiego.

             

             

            5. Do konkursu dopuszczone zostaną jedynie te występy, które nie zagrażają zdrowiu

            i życiu uczestników konkursu oraz publiczności.
            6. Do udziału zaproszeni są zarówno wykonawcy indywidualni, jak i grupy (do 3 osób) prezentujące swój talent.
            7. Prezentacja nie powinna być dłuższa niż 5 minut. W przypadku działań plastycznych oraz innych dłuższych form, po uzgodnieniu z organizatorami, dopuszczone mogą być prezentacje dłuższe.
            8. W przypadku utworu muzycznego prezentacja dotyczy jednej piosenki lub utworu, a wykonawca może wystąpić z własnym akompaniamentem lub z zespołem. Podkład
            muzyczny musi być nagrany na płycie CD lub na pendrive w formacie mp3

            i dostarczony do koordynatora co najmniej dzień przed występem.
            9. Uczestnicy konkursu mają obowiązek dostarczyć niezbędne pomoce do swojego występu (akompaniament, akcesoria, materiały papiernicze i inne itp.) dzień przed występem. W przeciwnym wypadku uczestnik może być niedopuszczony do udziału

            w konkursie.
            10. W czasie występu niedozwolone jest wykonywanie niestosownych gestów, ruchów, tańców oraz wykorzystanie niestosownych piosenek czy używanie wulgarnych słów. Nie można być również ubranym prowokacyjnie.
            11. Uczestnik musi dostosować swój pokaz do możliwości technicznych sali.
            12. Organizator zapewnia sprzęt nagłaśniający, mikrofony, odtwarzacz CD, rzutnik
            multimedialny, materace (potrzeby w tym zakresie należy wpisać w karcie zgłoszenia).
            13. Wszystkie pozostałe rekwizyty potrzebne uczestnikom do występu zabezpiecza sobie sam wykonawca.
            14. Talenty uczestników oceniać będzie jury oraz publiczność.
            15. Jury ma prawo przerwać występ w dowolnym momencie.
            16. Po zakończeniu występów jury wyłania finalistów i przyznaje nagrody. W zależności od ilości i rodzaju zgłoszeń jury może ustalić kategorie występów.
             

            Postanowienia końcowe:
            1. Uczestnictwo w Konkursie oznacza wyrażenie zgody na warunki niniejszego Regulaminu.
            2. Decyzja Komisji Konkursowej typującej finalistów jest ostateczna.
            3. Wszystkie występy dzieci mogą być nagrywane lub fotografowane na potrzeby promocyjne Szkoły.

          • Przedstawienie profilaktyczne "KSIĘGA ŻYCZEŃ"

            W miniony piątek dzeci z oddziału 0 oraz klas I-III skorzystały z zaproszenia GOPS-u z Jasienicy Rosielnej i udały się na do sali kina. Celem spotkania był spektakl profilaktyczny przygotowany przez profesjonalnych aktorów zatytuowany "Księga życzeń"

            „Księga życzeń” to wypełniona akcją i muzyką bajka, mówiąca o przyjaźni, dobrym zachowaniu, a w szczególności o szacunku do starszych i drugiego człowieka. Główną bohaterką opowieści była przebojowa dziewczynka o imieniu Zosia.

            W wakacje dziewczynka spędza wolne chwile u swojego kochanego dziadka. Podczas jednej z ich codziennych gier i zabaw, dziadek postanawia dać prezent swojej wnuczce. Jest to tytułowa „Księga życzeń”, która w przeciwieństwie do wszystkich znanych książek jest wyjątkowa. Ma w sobie tylko króciutką instrukcję oraz ogromny, magiczny ołówek, który jak się okazuje, żyje własnym życiem. Zosia oraz jej nowo poznany przyjaciel ruszają do świata pełnego kolorów i magii....

            Spektakl poruszył wiele ważnych kwesti w taki sposób, że były one łatwe do odczytania przez tak młodego widza. Dzięki przedstawieniu dzieci utrwaliły sobie m.in. podstawowe zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, kształtowanie umiejętności nawiązywania i podtrzymywania relacji, świadomość zagrożeń płynących z sięgania po substancje zakazane czy zasady zdrowego odzywiania. 

            Spektakl wszystkim bardzo się podobał, więc czekamy na kolejne zaproszenia. Na pewno skorzystamy!

          • WYCIECZKA NA SPEKTAKL MUZYCZNY "NIEZWYKŁE ŻYCIE PODWODNYCH ZWIERZĄT"

            26 lutego przedszkolaki, dzieci z "zerówki"  oraz z klas I–III wraz ze swoimi Paniami wybrały się na spektakl muzyczny do RCKP w Krośnie. Niezwykłe życie podwodnych zwierząt to poruszająca opowieść o magii przyjaźni i czynienia dobra, które będąc najwyższymi wartościami na świecie są w stanie przezwyciężyć problem coraz częściej doskwierającej samotności.

            Widzowie zostali wprowadzeni w niesamowity świat podwodnych zwierząt. Czy ten świat jest podobny do naszego? O tym opowiedział niezwykła Ośmiornica, która często "siedzi w sieci".

            Dynamiczny przebieg widowiska, zabawne dialogi, bajkowe piosenki, piękne kostiumy, wspaniała scenografia i profilaktyczny charakter - wszystkie te elementy zapewniły intensywne przeżycia, zaangażowały dzieci do aktywnego udziału w spektaklu i zapewne pozostaną na długo w pamięci.

             Wszystkim spektakl bardzo się podobał. Czekamy więc na kolejne wyjazdy!!!