• Uczniowie klasy IV na lekcji Techniki

Klocki konstrukcyjne KNEX zostały zakupione w ramach „Laboratoriów Przyszłości”. Zestawy klocków konstrukcyjnych to znakomita zabawa połączona z nauką, rozwijająca wyobraźnię i myśl konstrukcyjną małych budowniczych. Dzięki prostocie elementów połączonej z różnorodnością kolorów można konstruować niesamowite pojazdy, roboty i fantastyczne konstrukcje. Zestawy pozwalają budować ruchome konstrukcje, dzięki czemu zabawa staje się jeszcze bardziej ciekawa. Klocki są cenną pomocą dydaktyczną w nauczaniu dzieci geometrii i myślenia przestrzennego, mogą być też wykorzystywane na lekcjach fizyki czy astronomii w starszych klasach.

K'NEX to niesamowite zestawy klocków, z których powstają fantastyczne modele zwierząt oraz ruchome, przestrzenne konstrukcje. Pozwalają małym budowniczym na samodzielne tworzenie podstawowych obiektów, a starszych użytkowników motywują do tworzenia złożonych konstrukcji, które wzbudzają ich ciekawość techniką i inżynierią. Aktywność z klockami poprawia koordynację ręka-oko, doskonali zdolności motoryczne, umiejętności rozwiązywania problemów, stymuluje funkcje poznawcze i rozwija inteligencję przestrzenną. Uczniowie klasy 4 na lekcji techniki mogli przekonać się jak wspaniała jest to zabawa, a jednocześnie nauka.